CTIC 2014                         Eftimie Murgu University of Resita

22-25 September, 2014                   West Univesity of Timisoara
Committees

Scientific Chairs

Darian M. Onchis

Pedro Real Jurado

 

Organization chairs

Doina Frunzăverde, Eftimie Murgu University, Resita

Viorel Negru, West University of Timisoara

    Gilbert-Rainer Gillich, Eftimie Murgu University, Resita

Mihail Gaianu, West University of Timisoara

 

Program Committee

.

Nr. Crt.Nume si prenume Adresa de e-mailUniversitateConfirmareObservatiiNr de control
Camelia PetrisorPolitehnical University of Timisoara
Daniel Diaz PernilUniversity of Seville
Isabelle BlochCNRS LTCI Paris
Jacques-Olivier LachaudUniversity of Savoie
Jean-Luc MariAix-Marseille University
Jose Antonio Vilches AlarconUniversity of Seville
Maria Jose JimenezUniversity of Seville
Marian MrozekJagiellonian University of Cracow
Michel CouprieParis-Est University
Michela SpagnuoloIMATI-CNR Genova
Nicolas Passat University of Strasbourg
Patrizio Frosini University of Bologna
Peer StelldingerUniversity of Hamburg
Yll HaxhimusaTehnical Unviersity Wien
Akira NakamuraUniversity Meiji
Ana RomeroUniversity of Rioja
Aniceto MurilloUniversity of Malaga
Antonio GiraldoPolitehnical University of Madrid
Antonio Jesus Bandera RubioUniversity of Malaga
Claudia LandiUniversity of Modena
Cristescu Gabriela Aurel Vlaicu University Arad
Dacian Lalescu USAB Timisoara
Darian OnchisEftimie Murgu University of Resita
Eugen RaducaEftimie Murgu University of Resita
Helena Molina AbrilUniversity of Seville
Ioana NeculaUniversity of Seville
Julio Rubio GarciaUniversity of Rioja
Laurent FuchsPoitiers University
Massimo FerriUniversity of Bologna
Pascal LienhardtPoitiers University
Pawel PilarczykInstitute of Science and Technology Austria
Pedro RealUniversity of Seville
Reinhard Klette Auckland University
Rocio Gonzalez-DiazUniversity of Seville
Sylvie AlayranguesPoitiers University
Walter KropatschTehnical University of Vienna

.

5 Alex M. Bronsteinbron@eng.tau.ac.il0

.

7 David Cohen-Steinerdavid.cohen-steiner@sophia.inria.fr0

.

15 Edel Garcia Reyesegarcia@cenatav.co.cu0

.

31 Marcello Pelillopelillo@dsi.unive.itNONO0

.

6 Michael M. Bronsteinmichael.bronstein@usi.ch0

.

26 Rémy Malgouyresremy.malgouyres@laic.u-clermont1.fr0

.

32 Samuel PELTIERsamuel.peltier@sic.univ-poitiers.fr0

.

12Bianca Falcidienobianca.falcidieno@ge.imati.cnr.it0

.

43Eduardo Saenz de Cabezóneduardo.saenz-de-cabezon@unirioja.es0

.

3Gilles Bertrandbertrang@esiee.fr0

.

13Guy Walletguy.wallet@univ-lr.fr0

.

48Hepzibah Christinalcoe@karunya.edu0

.

11Herbert Edelsbrunneredels@cs.duke.eduNO0

.

9Leila De Florianideflo@disi.unige.it0

.

21Reinhard Kletter.klette@auckland.ac.nz0

.

20Tomasz Kaczynskit.kaczynski@usherbrooke.ca0

.

0

 

 

 

News

January 9, 2014
The web page was launched
 

June 30, 2014
Deadline for paper submission
 

Invited speakers

Herbert Edelsbrunner, ISTA Austria

Pedro Real, University of Seville

Special issue
Pattern Recognition Letters